TARİHÇEMİZ

Firmamız ,1989 Yılında “Özgür Bobinaj” ismi ile endüstriyel elektrik motorlarının sarımı, bakımı, onarımı işlemlerini yapmak üzere faaliyetlerine başlamıştır.

Faaliyete başladığımızda 40 m2 olan atelyemiz gün geçtikçe kendi öz sermayesini kullanarak yatırımlarına devam etmiş olup 1000 m2 kapalı alan üzerine kurulu tesisinde modern makine parkı ve test sistemleriyle yatırımlarına devam ederek faaliyetlerine hız kazandırmıştır.

2012 itibari ile yaptığı saha servis ve atelye test cihazları yatırımı ile Türkiye,nin en modern ve yeni test cihazlarına sahip olmuştur.

2011 yılında kendi atelyesini kurma kararı alan firmamız dilovası köseler köyü mevkiinde 4 dönüm arazi satın almış ve 3660 m2 80 ton vinç kapasiteli atelye planı tamamlanmış ve 2013 yılı itibari ile temel atma ve inşaat sürecine başlama kararı almış ve 12-02-2014 tarihi itibari ile temel atımına başlanmıştır. 2016 yılı itibari ile sahasında Türkiye'nin en büyük atelyesinde faaliyete başlamıştır.

Bu yatırım ile Türkiye'nin en büyük ve en kapasiteli atelyesi olarak Ülkemizin her sektördeki değerli müşterilerimize hizmet vermek bizim en haklı gururumuz olacaktır.

21 Mayıs 2014 tarihi itibari ile firma ismimiz "ÖZGÜR MOTOR VE GENERATÖR SANAYİ VE TİCARET LTD ŞTİ" olarak değiştirilmiştir.

MİSYONUMUZ

Özgür Motor ve Generatör

Yenilikçi çözümleriyle sektörüne değer katan,

Dürüstlüğü,

Uzman kadrosu,

Yüksek kapasiteli atelye imkanları,

Modern makine parkı,

Teknolojik test ekipmanlar,

ile yüksek kaliteli hizmetler sunan, endüstriyel döner elektrik makinelerine bakım ve onarım yapan bir kuruluşudur.

VİZYONUMUZ

Özgür Motor ve Generatör
Her güçte ve markadaki elektrik motorlarının ,
Generatörlerinin
Kuru tip trafoların
Mağnetlerin
atelye bakım , sarım ,onarım faaliyetlerini ve bu alandaki saha servisini , kalite ve maliyet odaklı olarak ,dürüstlükten taviz vermeden ,sanayimizin her sektörüne hizmet vermek ,kalite ve teknoloji yatırımlarımıza hiç ara vermeden devam etmek ,sektörümüze eğitimli ve tecrübeli ustalar ve mühendisler kazandırmak ve devamlı eğitimlerle müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarında yanında bulunmaktır.

Bu düşüncelerimizi özetleyen sloganımız aşağıdadır,

"ÖZGÜR MOTOR VE GENERATÖR OLARAK KENDİMİZİ PARTNERİNİZ OLARAK KABUL EDİYORUZ"

YÖNETİM KADROMUZ

HÜSEYİN ŞEKER

İşyeri sahibi 

ZEKİ ŞEKER

İşyeri sahibi ;1983-1989 yılı EMS motor bobinaj firması , 1989 – Ayvazoğlu bobinaj firması , 1990 yılı itibari kendi işyeri , Elektrik bobinaj usta belgesine sahip

CANER CANDEMİR

Servis müdürü ; Üniversite Teknik Eğitim fakültesi ,Teknik Öğretmen mezunu ,1995 -1997 Teknik lise öğretmeni , 1997 -2012 yılı İstanbul ABB motor & generatör servis mühendisi olarak çalıştı.2012 yılı itibari ile Özgür Motor ve Generatör ‘de

VEYSEL ŞEKER

Teknik müdür ;Üniversite Teknik Eğitim fakültesi ,Teknik Öğretmen mezunu ,1995 yılından itibaren Özgür Motor ve Generatör ‘de firmasında bilfiil çalışmakta.

YÜCEL ÖZGÜL

Test ve kalite müdürü ; Marmara üniversitesi Teknik Eğitim fakültesi ,Teknik Öğretmen mezunu , 1988- 1998 yılları Plaskap Plastik San. ‘de Vardiya amiri ve montaj şefi ,1999-2010 yılları ABB Elektrik Sanayi Motor Servis Bölümü Test Teknisyeni olarak çalıştı.

TEKNİK KADROMUZ

 

Zeki ŞEKER – İşyeri sahibi ;1983-1989 yılı EMS motor bobinaj
firması , 1989 – Ayvazoğlu bobinaj firması , 1990 yılı itibari kendi işyeri ,
Elektrik bobinaj usta belgesine sahip

Veysel ŞEKER – Teknik müdür ;Üniversite Teknik Eğitim
fakültesi ,Teknik Öğretmen mezunu ,1995 yılından itibaren Özgür Motor ve Generatör 'de firmasında bilfiil çalışmakta.

Caner CANDEMİR – Servis müdürü ; Üniversite Teknik Eğitim
fakültesi ,Teknik Öğretmen mezunu ,1995 -1997 Teknik lise öğretmeni , 1997
-2012 yılı İstanbul ABB motor & generatör servis mühendisi olarak çalıştı.2012 yılı itibari ile Özgür Motor ve Generatör 'de

Yücel ÖZGÜL –– Test ve kalite müdürü ; Marmara üniversitesi  Teknik Eğitim
fakültesi ,Teknik Öğretmen mezunu ,  1988- 1998 yılları Plaskap Plastik San. 'de Vardiya amiri ve montaj şefi ,1999-2010 yılları ABB Elektrik Sanayi Motor Servis Bölümü Test Teknisyeni olarak çalıştı.

Harun TOPKAYA- Bobinaj ve Mekanik ustası ;End. Meslek Lisesi
Torna tesviye mezunu ,Elektrik usta ve kalfa belgesi ve usta eğitici belge
sahibi ,1985-1994 EMS motor bobinaj firması 1994 ‘den beri Özgür Motor ve Generatör 'de montaj demontaj yuvarlak, lama tel sarım yüksek gerilim sarım ve saha servis konularında faal olarak çalışmakta.

Mehmet AKINCI-Bobinaj; Elektrik usta ve kalfa belgesi ve
usta eğitici belge sahibi , 2002 yılından itibaren Özgür Motor ve Generatör 'de yuvarlak, lama tel sarım yüksek gerilim sarımında faal olarak çalışmakta.

Mürsel ŞEKER -Bobinaj; Elektrik usta ve kalfa belgesi ve usta

eğitici belge sahibi,  1997 yılından itibaren Özgür Motor ve Generatör 'de yuvarlak, lama tel sarımında ve balans alma konularında faal olarak çalışmakta.

Salih AKINCI-Bobinaj; Elektrik usta ve kalfa belgesi ve usta

eğitici belge sahibi , 2004 yılından itibaren Özgür Motor ve Generatör 'de yuvarlak, lama tel sarımında faal olarak çalışmakta.

Şeref DEMİR –Mekanik,Bobinaj; 1980-1990 yılı Bahadıroğlu
motor bobinaj firması yüksek gerilim lama sargı  motor bobinajı  1990
-2010 yılı ABB motor servisi Mekanik bölümü Postabaşı  2010 yılından
itibaren Özgür Motor ve Generatör 'de montaj demontaj , saha servis konularında
çalışmakta.

Gülahmet ASLAN, Bobinaj, 1998-2005 yıllarında Güven Bobinaj 'da bobinaj ustası olarak çalıştı. 2013 'ten itibaren Özgür Motor ve Generatör 'deyuvarlak tel sarım ustası olarak faal olarak çalışmakta.

Harun TÜREN ,2010-2011 Aktif trafo'da mekanik ustası , 2013-2015 Cek lojistik 'te çalıştı. 2015  itibari ile Özgür Motor ve Generatör 'de çalışıyor.

Hasan GÜNER ,1988-2008 Askalıp 'ta . 2008-2010 Uğur Metal 'de torna ,freze teknisyeni görevi yaptı. 2015  itibari ile Özgür Motor ve Generatör 'de çalışıyor.

Enes ŞEKER , 2015 Üniversite Teknik Eğitim fakültesi Elektrik Bölümü mezunu. 2015  itibari ile Özgür Motor ve Generatör 'de Test Expertiz uzmanı olarak çalışıyor.

Hakan ÜNLÜ , Test uzmanı ,Endüstri meslek lisesi Elektrik Bölümü mezunu 2014 yılından beri Özgür Motor ve Generatör 'de çalışıyor.

Bayram KARTAV , uzun yıllar ABB motor servis te OG bobin imalatında çalıştı. 2015  itibari ile Özgür Motor ve Generatör 'de OG bobin imalat sorumlusu olarak çalışıyor.

Hacı Recep MERAL , Mogeser de çalıştı . 2016 yılı itibari ile Özgür Motor ve Generatör 'de Test uzmanı olarak çalışıyor.

Yunus MAKAR , Mekanik ustası

Fikret ŞANLI, Mekanik ustası

Ali ŞENGÜL, Bobinaj ustası 

Samet GÜRCAN, Bobinaj ustası

Murat KAÇAR, Bobinaj ustası

Mertcan TOPKARA, Bobinaj ustası

Ogün MUHÇU, Bobinaj ustası

Ali MUHÇU, Bobinaj ustası

 

 


 

KALİTE BELGELERİMİZ

Kalite  standartlarını devamlı yükseltmeyi hedefleyen firmamız 2014 itibari ile ISO9001:2008  , ISO14001:2004 ve OHSAS18001 belgeleri ile kalitesini taçlandırmıştır.

YÖNETİM VE KALİTE POLİTİKAMIZ

Özgür Motor ve Generatör ,; müşterilerinin, çalışanlarının, tedarikçilerinin, beklentilerini dengeli biçimde karşılamayı amaçlayan, özünde , öğrenme, yenilikçilik ve sürekli iyileştirme olan mükemmellik anlayışını benimsemiştir.

Bu doğrultuda ;

  • Müşteri beklentilerini ve geri bildirimlerini izler, müşteri memnuniyetini artırmak için süreçlerimizi sürekli iyileştiririz. Yenilikçilik anlayışımız ile dünyadaki gelişmeleri izler, hizmet kalitemizi arttırırız.
  • Katılımcı yönetim anlayışımızla çalışanlarımızın gelişimini destekler, başarılarını takdir eder, tüm potansiyellerini kullanabilecekleri ortamı sağlar ve farkındalığını arttırırız.
  • Sektörümüze değer sunmak amacıyla her alanda etkinliğimizi ve verimliliğimizi arttırırız.
  • Uzun süreli işbirlikleri ile karşılıklı yarar sağlayan, kalıcı ve güvenilir ilişkiler kurarız.
  • Sektörle ilgili tüm yasal koşullara uyarak faaliyetlerimizdeki çevresel ve insan sağlığı ile ilgili risklerin etkilerini kontrol altına alırız.