TARİHÇEMİZ

Firmamız ,1989 Yılında “Özgür Bobinaj” ismi ile endüstriyel elektrik motorlarının sarımı, bakımı, onarımı işlemlerini yapmak üzere faaliyetlerine başlamıştır.

Faaliyete başladığımızda 40 m2 olan atelyemiz gün geçtikçe kendi öz sermayesini kullanarak yatırımlarına devam etmiş olup 1000 m2 kapalı alan üzerine kurulu tesisinde modern makine parkı ve test sistemleriyle yatırımlarına devam ederek faaliyetlerine hız kazandırmıştır.

2012 itibari ile yaptığı saha servis ve atelye test cihazları yatırımı ile Türkiye,nin en modern ve yeni test cihazlarına sahip olmuştur.

2011 yılında kendi atelyesini kurma kararı alan firmamız dilovası köseler köyü mevkiinde 4 dönüm arazi satın almış ve 3660 m2 80 ton vinç kapasiteli atelye planı tamamlanmış ve 2013 yılı itibari ile temel atma ve inşaat sürecine başlama kararı almış ve 12-02-2014 tarihi itibari ile temel atımına başlanmıştır. 2016 yılı itibari ile sahasında Türkiye'nin en büyük atelyesinde faaliyete başlamıştır.

Bu yatırım ile Türkiye'nin en büyük ve en kapasiteli atelyesi olarak Ülkemizin her sektördeki değerli müşterilerimize hizmet vermek bizim en haklı gururumuz olacaktır.

21 Mayıs 2014 tarihi itibari ile firma ismimiz "ÖZGÜR MOTOR VE GENERATÖR SANAYİ VE TİCARET LTD ŞTİ" olarak değiştirilmiştir.

MİSYONUMUZ

Özgür Motor ve Generatör

Yenilikçi çözümleriyle sektörüne değer katan,

Dürüstlüğü,

Uzman kadrosu,

Yüksek kapasiteli atelye imkanları,

Modern makine parkı,

Teknolojik test ekipmanlar,

ile yüksek kaliteli hizmetler sunan, endüstriyel döner elektrik makinelerine bakım ve onarım yapan bir kuruluşudur.

VİZYONUMUZ

Özgür Motor ve Generatör
Her güçte ve markadaki elektrik motorlarının ,
Generatörlerinin
Kuru tip trafoların
Mağnetlerin
atelye bakım , sarım ,onarım faaliyetlerini ve bu alandaki saha servisini , kalite ve maliyet odaklı olarak ,dürüstlükten taviz vermeden ,sanayimizin her sektörüne hizmet vermek ,kalite ve teknoloji yatırımlarımıza hiç ara vermeden devam etmek ,sektörümüze eğitimli ve tecrübeli ustalar ve mühendisler kazandırmak ve devamlı eğitimlerle müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarında yanında bulunmaktır.

Bu düşüncelerimizi özetleyen sloganımız aşağıdadır,

"ÖZGÜR MOTOR VE GENERATÖR OLARAK KENDİMİZİ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ OLARAK KABUL EDİYORUZ"

YÖNETİM KADROMUZ

HÜSEYİN ŞEKER

İşyeri sahibi 

ZEKİ ŞEKER

İşyeri sahibi ;1983-1989 yılı EMS motor bobinaj firması , 1989 – Ayvazoğlu bobinaj firması , 1990 yılı itibari kendi işyeri , Elektrik bobinaj usta belgesine sahip

VEYSEL ŞEKER

Teknik müdür ;Üniversite Teknik Eğitim fakültesi ,Teknik Öğretmen mezunu ,1995 yılından itibaren Özgür Motor ve Generatör ‘de firmasında bilfiil çalışmakta.

KALİTE BELGELERİMİZ

Kalite  standartlarını devamlı yükseltmeyi hedefleyen firmamız ISO9001:2015  , ISO14001:2015 ve ISO45001:2018 belgeleri ile kalitesini taçlandırmıştır.

YÖNETİM VE KALİTE POLİTİKAMIZ

Özgür Motor ve Generatör ,; müşterilerinin, çalışanlarının, tedarikçilerinin, beklentilerini dengeli biçimde karşılamayı amaçlayan, özünde , öğrenme, yenilikçilik ve sürekli iyileştirme olan mükemmellik anlayışını benimsemiştir.

Bu doğrultuda ;

  • Müşteri beklentilerini ve geri bildirimlerini izler, müşteri memnuniyetini artırmak için süreçlerimizi sürekli iyileştiririz. Yenilikçilik anlayışımız ile dünyadaki gelişmeleri izler, hizmet kalitemizi arttırırız.
  • Katılımcı yönetim anlayışımızla çalışanlarımızın gelişimini destekler, başarılarını takdir eder, tüm potansiyellerini kullanabilecekleri ortamı sağlar ve farkındalığını arttırırız.
  • Sektörümüze değer sunmak amacıyla her alanda etkinliğimizi ve verimliliğimizi arttırırız.
  • Uzun süreli işbirlikleri ile karşılıklı yarar sağlayan, kalıcı ve güvenilir ilişkiler kurarız.
  • Sektörle ilgili tüm yasal koşullara uyarak faaliyetlerimizdeki çevresel ve insan sağlığı ile ilgili risklerin etkilerini kontrol altına alırız.